T

TapaBox – Odrobina Hiszpanii w domowym zaciszu

W ludzkiej naturze istnieją dwie bardzo potężne siły, pierwsza to własny interes, druga to chęć pomagania innym. W czasach, w których się znaleźliśmy świat potrzebuje dobra, empatii i pomocy. Co chwilę dowiadujemy się o przykrych covidowych statystykach, wydarzeniach, które powodują frustrację, narastający gniew i bezsilność.

Czasem wystarczy tak niewiele, bo odrobina życzliwości, współczucia czy nawet zainteresowania drugim człowiekiem, by komuś sprawić radość. Pamiętajmy, że pomagając innym, pomagamy również samym sobie. Dawanie otwiera drogę do otrzymywania. I tutaj chciałabym nawiązać do obecnej sytuacji gastronomicznej. Mimo, że zamknięcie restauracji nastąpiło całkiem niedawno, to właściciele lokali już liczą swoje straty i myślą, jak przetrwać bez konieczności zamykania działalności. Wiem jedno… bez nas sobie nie poradzą. Mają apel do nas wszystkich: „Chcemy Was „karmić” by umilić Wam czas siedzenia w domu, ale my też potrzebujemy Waszej pomocy. Jeśli nam pomożecie, obiecujemy, że spotkamy się w lepszych czasach. Zrobimy wszystko byście mieli gdzie przyjść, jak to wszystko się skończy.

Obecne czasy wymagają dużej kreatywności od przedsiębiorców. Każdy się głowi co zrobić, by przetrwać. I wielkie brawa dla wszystkich tych, którzy nie śpią a kreatywnie myślą. W tym artykule chciałabym wspomnieć o naszym ulubionym hiszpańskim zakątku „Las Tablas Tapas Bar”. Tapasownia mieści się na  Piotrkowskiej 89, panuje tam gorący hiszpański klimat, można tam siedzieć godzinami przy winie i różnorodnych tapasach. Można… a właściwie można było (!) Zapewnie każdy z Was ma takie swoje miejsce, do którego tęskni, do którego chciałby iść zjeść i poczuć się dobrze. Mam nadzieję, że szybko wróci czas, gdy nasze ulubione lokale obwieszczą nam wszystkim szczęśliwe otwarcia! Do tego czasu wspierajmy je i bądźmy na bieżąco z promocjami, wydarzeniami i nowinkami. „Realna pomoc to coś czego my, restauracje ale też firmy z innych branż potrzebujemy właśnie teraz od Ciebie. Wiemy, że każdy przedsiębiorca boi się o swój biznes, a każdy pracownik o miejsce pracy. Wspierajmy się więc jak tylko możemy  „ Michał Kozarzewski – właściciel

Jak realnie możemy pomóc? Oczywiście zamawiając!

A co można zamówić w tapasowni na Piotrkowskiej 89? Oprócz stałych pozycji z menu pojawiła się nowość pizza w 3 wariantach:

 • Pizza z chorizo i własnymi oliwkami 22 zł
 • Pizza z grillowanymi paprykami, cukinią i kaparami  20 zł
 • Pizza z krewetkami, mulami i cebulą 23 zł

Po Łodzi krążą też słuchy, że hiszpański klimat zagościł w niejednym domu. Podobno rozgrzany do czerwoności tapabox krąży również po osiedlowych klatkach. Słyszeliście o tym? My tak i postanowiliśmy się z nim zmierzyć, nie było łatwo, bo okazał się potwornie wielki i smaczny. Z czego się składał? Z hiszpańskich smakołyków w postaci:

 • konfitury z czerwonej cebuli
 • dżemu pomidorowego
 • papryczek padrón
 • oliwek
 • kiełbasy fuet
 • szynki jamón serrano
 • sera Manchego
 • sera HM
 • ser Tierno Mezcla
 • morcilli de Burgos

Cena takiego tapaboxu to 89,00 zł, ale śmiało jest to zestaw dla 4 osób. Co fajne, w boxie znajdziecie dokładną instrukcję, jak przygotować ucztę, by było smacznie i iście hiszpańsko Jest to też fajny pomysł na oryginalny prezent lub miłą niespodziankę dla przyjaciół, którzy lubią zjeść, lub po prostu są typowymi łasuchami. (chyba każdy z nas ma takich w swoim otoczeniu). Co miłe – boxy dowożone są bez dodatkowych opłat w obrębie miasta Łodzi i Rzgowa, w inne zakątki Polski wysyłane są kurierem.

Przed nami wszystkimi ciężki okres, czas w którym mamy więcej czasu, by przyjrzeć się sobie samym i pozwolić wyzwolić w sobie potężną siłę i chęć pomagania innym. To co… kto przyłącza się do akcji wspierania naszych „hiszpańskich” przyjaciół z Piotrkowskiej 89?

Kategorie:Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *