Podczas nieoczekiwanej konieczności zamknięcia restauracji organizatorzy ogólnopolskiego Festiwalu Restaurant Week postanowili powołać Delivery Week – na pomoc Gościom i restauracjom. Akcja miała za zadanie pomóc przetrwać restauracjom trudny czas kwarantanny.

Do współpracy zaproszeni zostali festiwalowi Partnerzy i Ambasadorzy, którzy od lat chętnie promują niezależną rodzimą scenę restauracyjną. Pomysł okazał się świetnym sposobem na zwalczenie domowej nudy, a przy okazji na realną pomoc polskim, niezależnym restauracjom.

Podano do domu! Ogólnopolski festiwal dostaw z restauracji Delivery Week dobiegł końca. Blisko 500 000 zł trafiło do Restauracji!

Doświadczenie restauracyjne do domu okazało się jednym ze sposobów na urozmaicenie domowej kuchni czasów kwarantanny. Zamówienia na wynos lub z odbiorem okazały się w tym okresie jedynymi rozwiązaniami, które mogły realnie pomóc restauracjom przetrwać. W specjalnej cenie 35 zł można było zamówić domowe doświadczenie restauracyjne na kolejny dzień lub następne. Każdy zestaw składający się z dwóch autorskich dań przygotowanych przez szefów kuchni miał za zadanie oddać restauracyjne smaki „podane do domu”.

Akcja „Delivery Week” miała miejsce w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie, Białymstoku, Szczecinie oraz w Silesii. W łódzkiej akcji wzięło udział 9 restauracji: Browar Księży Młyn, Las Tablas Tapas Bar, DaVella, Pittu Pittu, Komediowa, Nie Lada Restobar, Koku Sushi, Restauracja HOT oraz The Chef. W ciągu 1,5 miesiąca trwania „Delivery Week’a” udało się pozyskać prawie 13 000 zamówień i przelać niemal pół miliona złotych na konta restauracji uczestniczących! W mediach pojawiło się 1836 artykułów i wzmianek o Festiwalu, a promocją menu lokali uczestniczących zajęło się 175 ambasadorów. Dziękujemy za wspólną skuteczną walkę na rzecz niezależnej sceny gastronomicznej!

A już w dniach 17 czerwca – 5 lipca powraca nowa odsłona Restaurant Weeka! Festiwal będzie miał za zadanie przełamać bariery psychologiczne związane z pandemią i ponowne wypełnić najlepsze restauracje Gośćmi w całej Polsce. Nie możemy się doczekać!

Processed with VSCO with a7 preset

Kategorie:Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *