9

90 tys. gości na Restaurant Week! Wyniki plebiscytu

Wiosenna edycja najpopularniejszego festiwalu kulinarnego w Polsce była największą ogólnopolską kampanią powrotu Gości do restauracji. Prawie 90 tys. gości podczas wiosennej edycji Restaurant Week miało okazję przeżyć niesamowite doświadczenie restauracyjne. Mimo pandemii, było to tylko 2,5 proc. mniej niż rok temu.

Wwydarzeniu wzięło udział 348 restauracji z 14 polskich regionów regionów, 269 tys. wydanych dań i ponad 100 tys. koktajli festiwalowych. Padło wiele rekordów, w tym liczby odwiedzających restauracje – w rzeszowskim Patio przez 2,5 tygodnia pojawiło się aż 2 781 festiwalowych gości. Poniżej wyniki plebiscytu:

Salio Browar & Restauracja

ŁÓDŹ

I MIEJSCE: Salio Browar & Restauracja
II MIEJSCE: Tabu Sushi
III MIEJSCE: Heksagon

NAJLEPSZA PRZYSTAWKA: Salio Browar & Restauracja
NAJLEPSZE DANIE GŁÓWNE: Tabu Sushi And Modern Cuisine
NAJLEPSZY DESER: Salio Browar & Restauracja
NAJLEPSZA OBSŁUGA: King Kong
NAJLEPSZA ATMOSFERA: Komediowa
NAJPOPULARNIEJSZA RESTAURACJA: Farina Bianco
NAJLEPSZY DEBIUT: Komediowa

Heksagon

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIE

I MIEJSCE W POLSCE: Restauracja Patio Rzeszów (Rzeszów)
II MIEJSCE W POLSCE: Wina dajcie (Rzeszów)
III MIEJSCE W POLSCE: Les Amis (Warszawa)

NAJLEPSZA PRZYSTAWKA W POLSCE: Patio – Grand Hotel Rzeszów (Rzeszów)
NAJLEPSZE DANIE GŁÓWNE W POLSCE: Patio – Grand Hotel Rzeszów (Rzeszów)
NAJLEPSZY DESER W POLSCE: Les Amis FLAM & BIÈRE (Warszawa)
NAJLEPSZA OBSŁUGA W POLSCE: ALYKI Nasza Restauracja (Wrocław)
NAJLEPSZA ATMOSFERA W POLSCE: Wina Dajcie (Rzeszów)
NAJPOPULARNIEJSZA RESTAURACJA W POLSCE: Patio – Grand Hotel Rzeszów (Rzeszów)

Wiwat Restauracje, wiwat Festiwal, wiwat Goście! Kolejna edycja Restaurant Week odbędzie się w dniach 28 października – 15 listopada 2020 roku. Na stronie www.RestaurantWeek.pl dostępne są już wcześniejsze rezerwacje zapewniające dostęp do systemu rezerwacyjnego na 24 godziny przed innymi.

Już wkrótce wystartuje także festiwal Fine Dining Week, który potrwa od 26 sierpnia do 13 września. Na ten Festiwal w ramach podziękowania Goście Restaurant Week otrzymali niższą o 10 zł cenę. Od sierpnia Restaurant Week Polska zaprasza także do RestaurantClub. To pierwsza tak szeroka platforma jednocząca uczestników polskiej niezależnej sceny restauracyjnej: restauracje i gości, umożliwiająca odkrywanie restauracji i rezerwowanie online przez cały rok.

Restaurant Week: największe wydarzenie kulinarne w Polsce i jeden z dwóch największych festiwali restauracji na świecie. Jesienna rekordowa edycja festiwalu w 2019 r. zgromadziła ponad 117 tys. gości. Począwszy od pierwszej edycji, która odbyła się w 2014 r. jako lokalne wydarzenie weekendowe, wzięło w nim udział ponad 850 tys. osób. Obecnie festiwal odbywa się dwa razy w roku w kilkunastu regionach i trwa dwa tygodnie, ciesząc się z roku na rok coraz większą popularnością. Celem festiwalu Restaurant Week jest promocja niezależnej sceny restauracyjnej w Polsce oraz edukacja w zakresie kultury kulinarnej, świadomego jedzenia, a także ograniczania marnowania żywności. Od kilku edycji festiwalowi towarzyszą ogólnopolskie kampanie społeczne – wśród nich #SzanujJedzenie – skierowane zarówno do gości, jak i restauratorów, mające na celu edukację w zakresie ograniczenia marnowania jedzenia. W 2019 Restaurant Week został nagrodzony Food Business Awards w kategoriach “Wydarzenie kulinarne roku” oraz „Koncept społecznie odpowiedzialny (CSR)”.

Kategorie:Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *