J

Jemy w Łodzi Pasta&Kluchy Fest – nowy festiwal kulinarny

Włoski makaron spaghetti, hiszpański fideo, japoński ramen czy udon, a do tego kluski z całego świata: gnocchi, kopytka czy tteokbokki – Jemy w Łodzi ogłasza pierwszy festiwal poświęcony makaronom oraz kluskom!

Jemy w Łodzi Pasta&Kluchy Fest to nowe wydarzenie organizowane przez najpopularniejszy łódzki portal poświęcony gastronomii we współpracy z Łódzkim Centrum Wydarzeń, firmą Bidfood Farutex, sklepami Kupuj ze smakiem i Azja na talerzu oraz serwisem Glodny.pl.

Lokalne święto kulinarne potrwa od 9 do 18 kwietnia, a w tym czasie łodzianie będą mieli okazję spróbować mącznych dań inspirowanych kuchniami całego świata. – Dzięki festiwalowym propozycjom przeniesiemy się do Włoch, Stanów Zjednoczonych, Chin, Japonii czy Korei. Nie zabraknie również lokalnych przysmaków: klusek śląskich, kopytek czy cepelinów, które na nowo zinterpretują szefowie kuchni – zdradza mówi Agata Zarębska z Jemy w Łodzi. W pierwszej edycji wydarzenia udział weźmie około 40 restauracji z Łodzi i okolic, a do spróbowania prawie 50 popisowych dań przygotowanych specjalnie na festiwal.

Festiwal będzie doskonałą okazją, by spróbować kompozycji niespotykanych na co dzień w restauracyjnych menu. Koreańskie kluseczki tteokbokki z mąki ryżowej, burger z amerykańskim mac&cheese, paella Fideuà de mariscos z krótkim makaronem czy cepeliny w pudrze z boczku – propozycje przygotowane na wydarzenie zachwycają kreatywnością. Dostępne będą również opcje wegetariańskie i wegańskie, dzięki którym z Pasta&Kluchy Fest będą mogli skorzystać wszyscy łodzianie. Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami, wszystkie dania dostępne będą na wynos i w dostawie. Dla ułatwienia, na stronie oraz oficjalnym wydarzeniu na Facebooku pojawią się adnotacje dotyczące sposobu zamawiania oraz kosztu dostawy.

Festiwalowi tradycyjnie towarzyszyć będą wydarzenia dodatkowe. W restauracji Al Dente, w której na co dzień produkowane są makarony, powstanie Festiwalowe Studio – w nim zorganizujemy konferencję prasową online, pokażemy kulisy produkcji włoskiej pasty i przeprowadzimy wielką bitwę makaronów. Wspólnie wyprodukujemy oficjalny festiwalowy świeży makaron w kolorach Łodzi, który dostępny będzie do kupienia przez cały czas trwania wydarzenia. – Aby promować ideę pozostania w domu, szykujemy wiele wydarzeń internetowych. Jednym z nich będzie konkurs na makaronowe DIY, w którym do wygrania będą zestawy azjatyckich makaronów od firmy Bidfood Farutex – opowiada Izabella Borowska z Jemy w Łodzi. Łodzianie będą również mieli okazję zgłębić, a następnie sprawdzić swoją wiedzę na temat klusek i makaronów oraz poznać ciekawe przepisy. Wspólnie ugotujemy makaronowe potrawy, zaś Agata Zarębska z Jemy w Łodzi podejmie wyzwanie zjedzenia eksremalnie ostrego dania przygotowanego wraz z restauracją Umamitu. Wszystkie materiały opublikowane zostaną na Instagramie Jemy w Łodzi.

Zapraszamy do udziału!

Więcej informacji udziela: Izabella Borowska – Jemy w Łodzi | 609 57 2000
kontakt@jemywlodzi.pl
www.jemywlodzi.pl

Kategorie:Wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *