M

Manuarte, czyli idealna propozycja na letnie wieczory

Innowacyjny koncept Agustina Egurroli to połączenie gastronomii, sztuki i tańca w samym sercu kulinarnej Łodzi – na rynku Manufaktury. Znany tancerz postanowił zaprosić łodzian na prawdziwie aromatyczną karaibską ucztę smaków. Latem goście mogą wziąć także udział w warsztatach tanecznych, podczas których poznają dwa style – bachatę i salsę. To idealne miejsce, w którym nawet lato w mieście zyska wakacyjny wymiar. To, co cała Łódź idzie na fiestę?

To miejsce składa się z trzech przestrzeni – restauracji, cocktail baru i części eventowej poświęconej sztuce. Tuż po przekroczeniu progu możemy poczuć wyjątkowy latynoamerykański klimat. Barwne obrazy przedstawiające oblicza Havany, duży kryształowy żyrandol prosto z kubańskiego kasyna w hotelu National i stare kolonialne meble – to wszystko sprawia, że w centrum Łodzi, możemy poczuć prawdziwy egzotyczny klimat.

Latem goście mogą spędzać czas w dużym ogródku, a ci, którzy wolą wybrać stolik w środku, mogą delektować się posiłkiem, podziwiając Manufakturę.

Do kulinarnej podróży gości zaprasza szef kuchni Maciek Skorupa. Karta Manuarte bazuje na prostych, ale prawdziwie kubańskich smakach i jest podzielona na przystawki, sałatki, zupy, dania główne i oczywiście desery. Nie zabraknie też propozycji dla dzieci i… śniadań. Wśród dań znajdują się m.in. krab w cieście kukurydzianym, szarpana wieprzowina z przesmażanymi warzywami, wolno pieczona kaczka z sosem z czarnej porzeczki, żeberka bbq czy halibut z dodatkiem ryżu szafranowego.

Na fanów słodyczy czekają aż 4 propozycje, m.in. flan z owocami sezonowymi czy fruta bomba z ciekłego azotu. W części barowej czekają autorskie koktajle, rumowe szoty i piwa. Wszystko podane z prawdziwym twistem.

Dla fanów latynoamerykańskiej kultury Manuarte ma do zaproponowania warsztaty taneczne w letnie wieczory. W każdy piątek i sobotę od 22 wraz z tancerzami można nauczyć się bachaty i salsy. Każdy, kto potrzebuje namiastki prawdziwie egzotycznych wakacji, z pewnością odnajdzie je na rynku Manufaktury.

Manuarte jest czynne od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00-22.00, w piątki i soboty od 10.00 do 2.00, a w niedziele od 10.00 do 22.00

Kategorie:Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *