L

Las Tablas Tapas Bar – słońce Hiszpanii w samym centrum Łodzi

Każdy, komu choć raz dane było poczuć magiczny klimat Hiszpanii, wspomina nie tylko słoneczną pogodę i piękne widoki, ale również słynne bary z przekąskami. Tapasownie, bo o nich mowa, to miejsca, w których można nie tylko napić się chłodnych napoi, ale również skosztować aromatycznych przekąsek.

Aby jednak poczuć tę niepowtarzalną atmosferę, nie trzeba wybierać się aż do Hiszpanii. Gorący klimat i wyjątkowe menu można też spotkać w samym sercu Łodzi w Las Tablas Tapas Bar. To miejsce, które prawdziwie zbliża ludzi.

Czym właściwie jest Tapas Bar?

Tapa w języku hiszpańskim oznacza wieczko lub przykrywkę. Pewnie zastanawiasz się, co to ma wspólnego z kuchnią hiszpańską? Już wyjaśniamy. Jak głosi jedna z legend, król Alfons XIII podczas swojej podróży do Kadyksu postanowił zatrzymać się w jednej z wiejskich gospód, aby skosztować wina. Pogoda nie była jednak zbyt sprzyjająca, ponieważ zerwał się silny wiatr. Jeden z kelnerów podając napitek władcy, wymyślił więc, że przykryje go plasterkiem hiszpańskiej szynki, który miał ochronić napój przed unoszącym się pyłem i piaskiem. Król, widząc to dziwne zjawisko początkowo był zaskoczony, jednak szybko napił się wina i przegryzł je szynką, po czym poprosił o dokładkę… z dokładnie taką samą przykrywką! Tak oto tapasy stały się słynnymi hiszpańskimi przegryzkami.

Wśród Hiszpanów tapas to nie tylko jedzenie serwowane w formie przystawki lub większego dania, ale przede wszystkim sposób na życie i spędzanie czasu z najbliższymi. Zwyczaj ten przywędrował do Hiszpanii z Andaluzji i szybko rozprzestrzenił się również na inne rejony kraju, stając się prawdziwą dumą Hiszpanów. Magię tapasowni poczuli i docenili również Marta i Michał, czyli młode małżeństwo z Łodzi, które po swoim pobycie w Hiszpanii postanowiło zarażać tym niezapomnianym klimatem również mieszkańców swojego rodzimego miasta. Tak właśnie powstał Las Tablas Tapas Bar przy Piotrkowskiej, który koniecznie trzeba odwiedzić.

Las Tablas Tapas Bar, czyli miejsce, którego klimat uzależnia

Ulica Piotrkowska to tętniące serce Łodzi, gdzie przenosi się całe życie towarzyskie. Miłośników kuchni śródziemnomorskiej zapraszamy pod numer 89, gdzie można się poczuć jak na jednej z hiszpańskich uliczek. Las Tablas Tapas Bar mieści się w podwórku, które obecnie jest remontowane, dzięki czemu już niebawem będzie jeszcze piękniej i bardziej klimatycznie. Oprócz fantastycznej atmosfery na naszą uwagę zasługują jednak fantastyczne tapasy, wśród których znajdziemy coś na mały głód, jak i porcje dla prawdziwych głodomorów. Dania z karty kuszą gości śródziemnomorskimi smakami, a w menu znajdą też coś dla siebie wegetarianie oraz małe dzieci.

Tapa w języku hiszpańskim oznacza wieczko lub przykrywkę.

Do wyboru mamy aromatyczne przystawki, dania główne, słynne tapasy serwowane na deseczkach oraz desery. W menu nie zabrakło również hiszpańskiego wina, piwa oraz koktajli. Na szczególną uwagę zasługuje hiszpańska paella z owocami morza albo kurczakiem oraz panini z krewetkami lub szarpaną wieprzowiną. Wśród tapasów uwagę przykuwa natomiast panierowany ser z sosem martini oraz krokiet ziemniaczany z chili i kozim serem. Po takiej uczcie przychodzi pora na słodki fondant z białej czekolady z musem owocowym oraz pinacoladę. To jednak jedynie początek możliwości, jakie otwiera przed nami kuchnia hiszpańska serwowana w Las Tablas Tapas Bar.

Moc atrakcji w sezonie letnim

Ten rok będzie dla nas wyjątkowy pod względem wakacyjnym, ponieważ większość z nas prawdopodobnie pozostanie w swoim rodzinnym mieście. Restauracje po obostrzeniach związanych z koronawirusem wróciły już jednak do pracy pełną parą, a Las Tablas Tapas Bar pozytywnie zaskoczy swoich gości w zbliżającym się sezonie letnim.

Miłośników jedzenia do syta z pewnością ucieszy comiesięczny event Dia de tapas, podczas którego za ustaloną kwotę będziemy mogli zajadać się bez ograniczeń tapasami ustawionymi na barze i donoszonymi do stolików. Każdy taki wieczór umili hiszpańska muzyka na żywo. Tapasownia szykuje również w tygodniu rabaty na dania i lunche do godziny 17, a co weekend (piątek, sobota, niedziela) będą serwowane potrawy specjalne spoza stałej karty. W dni te po 17 na barze pojawią się dodatkowo pitxos, czyli małe kanapeczki w atrakcyjnych cenach.

Las Tablas Tapas Bar chce jednak również zarażać swoich gości pasją do samodzielnego gotowania aromatycznych, hiszpańskich potraw. Sztuki tej będzie można się nauczyć podczas kursów robienia paelli, sangrii i tapasów. Aby wiernie odtworzyć dania w zaciszu własnego domu, na miejscu będzie można zakupić sosy do makaronów, oliwki, papryki w zalewie, dżemy pomidorowe, pulpę pomidorową do grzanek, mieszanki ziół i przypraw, a nawet świeże pomidory prosto ze szklarni.

Prawdziwą gratką dla fanów tapasowni będzie jednak wprowadzenie do oferty piwa z własną etykietą we współpracy z łódzką firmą piwowarską oraz możliwość skosztowania wina prosto z niewielkiej, hiszpańskiej winiarni, z którą restauracja nawiązała trwałą współpracę. Tegoroczne lato w Łodzi będzie więc pełne wrażeń, wyjątkowych smaków oraz rozrywki.

Kategorie:Wino

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *