B

Bążur Foodcast #7 Jemy w Łodzi

Bążur! Witajcie w foodcaście, w którym rozmawiamy z szefami kuchni, właścicielami restauracji, smakoszami, gospodarzami i wszystkimi łasuchami nie tylko z łódzkiego podwórka. Z obsesją gadamy o jedzeniu, smakach i zapachach. Co dwa tygodnie postaramy się Was zaprosić do stołu, czasem zasiorpiemy, czasem zamlaszczemy.

Gastro Tandem, Pędząca lokomotywa pokazująca łódzką scenę restauracyjną z jej najpiękniejszej strony. Duet, którego nie da się przegadać. Z niejednego pieca jadły chleb… i tartę… i pizzę… i burgery… i ramen… I tak można wymieniać w nieskończoność.

Wydały książki o łódzkich smakach, organizują super smaczne festiwale, a to dopiero początek długiej listy tego, czym zajmują się dziewczyny. W 7 odcinku naszego podcastu porozmawiamy z Izą oraz Agatą czyli składem Jemy w Łodzi.

Podczas nagrania piliśmy wino… nie jedno

Dzięki portalowi dobrewino.pl oraz Wine Direct by Partner Center.

VIDA ORGANICA TORRONTES
Argentyna, Mendoza, Torrontés
aromatyczne białe, wytrawne (owocowe i kwiatowe

Wino wytrawne o żółto-zielonej barwie i bogatych aromatach dojrzałych owoców limonki, gruszki oraz brzoskwiń z kwiatową nutą róży i jaśminu. W ustach gładkie, o przyjemnej
strukturze i delikatnie zarysowanej kwasowości na tle soczystej owocowości. Skomponowane z uprawianych ekologicznymi metodami winogron szczepu Torrontés rosnących na terenie doliny Mendoza. Posiada certyfikat upraw ekologicznych BioLetis wydawany przez Ministerstwo Rolnictwa Argentyny.

PEPENERO ROSATO
Włochy, Apulia, Salento, Negroamaro
różowe, wytrawne (przystępne, zbalansowane i oryginalne)

Delikatne różowe Negroamaro oferuje mnóstwo owocowej intensywności z esencją geranium i róży połączoną z truskawkami i granatem. Ma gładką konsystencję oraz cechuje się przyjemną świeżością i kwasowością.

Autor podcastu

Igor Jankowski: projektant z ponad 15 letnim doświadczeniem, właściciel studia Zostaw To Nam, współtwórca bloga oraz podcastu o rozwoju Inny Rytm. Na co dzień doradza i buduje strategie komunikacji dla branży Horeca. Projektuje identyfikacje wizualne, tworzy murale i ciągle poszukuje nowych form wyrażania siebie. Jego miłość do kulinariów przekłada na organizowane przez całą ekipę portalu festiwale.

Kategorie:Ludzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *