B

Bążur Foodcast #8 Maciej Nowicki

Bążur! Witajcie w foodcaście, w którym rozmawiamy z szefami kuchni, właścicielami restauracji, smakoszami, gospodarzami i wszystkimi łasuchami nie tylko z łódzkiego podwórka. Z obsesją gadamy o jedzeniu, smakach i zapachach. Co dwa tygodnie postaramy się Was zaprosić do stołu, czasem zasiorpiemy, czasem zamlaszczemy.

Dziennikarz Winicjatywy oraz Magazynu Ferment, specjalista i propagator polskiej sceny winiarskiej. Serce skradły mu polskie wina, ale ogromnym uczuciem darzy także wytrawne furminty. Ma także romans z winami naturalnymi. Patriota w całej okazałości, a przynajmniej tej płynnej. Sędzia, promotor, dziennikarz, człowiek orkiestra – Maciej Nowicki.

Przeglądając jego Facebooka ma się wrażenie, że jest w 5 miejscach na raz, komentując kolację, pijąc wino z przyjaciółmi i jednocześnie przechadzając się po jednej z polskich winnic. Świat wina potrafi wchłonąć…

Fot. Rafał Masłow

Podczas nagrania piliśmy wino z Selekcji Sommeliera

Dzięki portalowi dobrewino.pl oraz Wine Direct by Partner Center.

PIWNICE PÓŁTORAK CUVEE BLANC
Polska, Podkarpacie
30% Seyval Blanc, 30% Johanniter, 30% Jutrzenka, 10% Souvignier Gris
dobrze zbudowane białe, wytrawne (bogate i kremowe)

„Przepis na cuvee blanc: seyval – ciało, johanniter – rześkość i cytrus, jutrzenka – słodycz i kwiatowość, solaris – słodki owoc, swenson red – słodycz, souvignier gris – struktura i tekstura. Wino eksploduje aromatami dojrzałych jabłek, cytrusów, brzoskwiń, minerałów i kwiatów czarnego bzu. Rześkie, wytrawne z wyraźnie zarysowaną strukturą i przyjemnym kwiatowym finiszem.” – Adam Pawłowski, Pierwszy Polski Master Sommelier.

PIWNICE PÓŁTORAK CUVEE ROUGE
Polska, Podkarpacie
40% Rondo, 40% Regent, 20% Leon Millot
średnio zbudowane czerwone, wytrawne (doskonałe do potraw)

„Przepis na cuvee rouge: rondo – kolor i goryczka, regent – słodki owoc, léon millot – rześkość, salomea – pikantność. Intensywna, purpurowa barwa. W nosie idealnie dojrzała wiśnia, czarna porzeczka i słodkie przyprawy. Charakterne z soczystym owocem, aksamitnie wygładzoną taniną i odrobiną rześkiej werwy.” – Adam Pawłowski, Pierwszy Polski Master Sommelier

Autor podcastu

Igor Jankowski: projektant z ponad 15 letnim doświadczeniem, właściciel studia Zostaw To Nam, współtwórca bloga oraz podcastu o rozwoju Inny Rytm. Na co dzień doradza i buduje strategie komunikacji dla branży Horeca. Projektuje identyfikacje wizualne, tworzy murale i ciągle poszukuje nowych form wyrażania siebie. Jego miłość do kulinariów przekłada na organizowane przez całą ekipę portalu festiwale.

Kategorie:Ludzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *