P

Pizza Run! Najsmaczniejszy bieg roku już w weekend.

Już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejna edycja kulinarnego biegu Pizza Run. Na starcie pojawi się niemal 600 uczestników, w tym także dzieci, którzy pobiegną po wyjątkowy medal i pyszną pizzę przygotowaną przez łódzką sieć pizzerii Fiero! Zawodnicy pobiegną w 3 turach z zachowaniem wszelkich standardów sanitarnych i dostosowując się do obowiązujących przepisów. Jak przy każdym wydarzeniu tworzonym przez Runoholica przewidziano wiele atrakcji oraz zbiórkę dla potrzebujących zwierzaków.

Druga edycja Pizza Run odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 19 września w Parku im. Baden-Powella, o godzinie 09.50. Na starcie biegu stawi się niemal 600 zawodników, w tym prawie 50 dzieci podczas biegu towarzyszącego. Dzieci pokonają dystanse od 500 do 1000 metrów, dorośli mają przed sobą trasę o długości 5 km. W nagrodę za ukończenie biegu uczestnicy otrzymają pyszną pizzę oraz apetycznie wyglądające medale wykonane przez znany łódzki team Zostaw To Nam.

Organizatorami biegu są Dominik Stanek, znany wśród łódzkiego środowiska biegowego oraz w social media jako Runoholic, oraz Aleksandra Stawarz, znana jako Cooking Monster. Partnerem biegu została lokalna sieć pizzerii „Fiero Pizza!”. Dominik, który na co dzień pracuje w Policji, prywatnie realizuje się jako biegacz, a równie wielką miłością, co bieganie darzy także jedzenie. Aleksandra Stawarz, na co dzień pracuje w hotelu, prywatnie jest blogerką kulinarną i ogromną miłośniczką zwierząt. Na ich koncie znaleźć można serię biegów kulinarnych – 2 edycje biegu z okazji Tłustego Czwartku, 2 wakacyjne starty Ice Cream Run z Lód Miód oraz ubiegłoroczną edycję Pizza Run z Fiero Pizza!. Są także organizatorami biegów z psami Gałgan Run.

Pizza Run jest częścią serii kulinarnych biegów pod wymowną nazwą Korona Łasucha, w skład której weszły tegoroczne edycje biegów z pączkami, lodami, a także ostatniego biegu z ciasteczkami zaplanowanego na październik br. Korona Łasucha to trofeum, o które będzie mogła zabiegać każda osoba, która zapisze się na wszystkie 4 biegi, zarówno w formie stacjonarnej, jak i wirtualnej.

Wszystkie nasze imprezy mają charakter rodzinnego pikniku, mimo zaostrzonych przepisów sanitarnych idea naszych biegów się nie zmieniła. Dbamy o bezpieczeństwo uczestników i apelujemy o dystans społeczny, ale wydarzenia, które tworzymy to wciąż okazja do towarzyskich spotkań, dobrej zabawy i wspólnego jedzenia. Wszak biegamy, żeby jeść i jemy, żeby biegać – mówi Dominik Stanek. Jak i w ubiegłym roku, podczas wydarzenia zbierana będzie karma oraz rzeczy dla bezdomnych czworonogów. Tym razem wsparcie udzielone zostanie Fundacji dla szczeniąt Judyta. Organizatorzy zapraszają wszystkich ze swoimi pupilami. – Zachęcamy uczestników do wzięcia udziału w wydarzeniu całymi rodzinami – z dziećmi, a także ukochanymi psiakami. Uczestnicy będą mogli wspomóc zbiórkę darów dla zwierzaków, co już na stałe wpisało się do programu naszych imprez, a tym samym wziąć udział w losowaniu wspaniałych nagród ufundowanych przez partnerów wydarzenia – dodaje Aleksandra Stawarz.

Na biegowych ścieżkach wydeptanych przez Runoholica i jego partnerkę zawsze jest miejsce dla zwierząt. Oboje są właścicielami dwóch psów rasy Cavalier King Charles Spaniel pieszczotliwie nazywanych Gałganami. To właśnie przezwisko, które przylgnęło do ich pupili dało początek, a tym samym patronat wydarzenia Gałgan Run, czyli biegu organizowanego dla psów i z psami. Dominik wraz ze swoim psami nie tylko ambasadoruje, ale i regularnie bierze udział w imprezach biegowych.

Kategorie:Wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *