S

Stacja Zero – Zero cukru w nowym miejscu!

Na mapie łódzkiej gastronomii adres Pabianicka 132 jest znany. To tu bowiem zaczęła się historia Filharmonii Łódzkiej, której sukces dał właścicielom wiarę w kolejne koncepty. I tak po rozkwicie gastronomii na południu Łodzi powstała fine dining’owa restauracja Powidok mieszcząca się na Placu Wolności. Teraz w tym trudnym czasie, pełnym znaków zapytania startuje nowy koncept właścicieli Filharmonii – Stacja Zero!

Stacja Zero jest miejscem, w którym twórcy chcą wyjść naprzeciw potrzebom ciała oraz umysłu. Misją tego konceptu jest szerzenie idei świadomych wyborów żywieniowych, wykluczania niezdrowych składników z diety oraz szukania ich lepszych, naturalnych zamienników.

W bezpośredniej sprzedaży miejsce oferuje świeżo wyciskane soki z wyciskarek wolnoobrotowych, które pozwalają wykorzystać pełen potencjał warzyw i owoców, oraz autorskie batony, ciasta, a także granole.

Słodko, ale inaczej

Ta misyjność widoczna jest w ofercie lokalu. Wszystko, co tworzą, opierają na bazie produktów naturalnych starając się odejść od syntetycznych, tak powszechnie wykorzystywanych. Całkowicie wykluczają cukier. Asortyment stanowią także jakościowe, niszowe produkty pochodzące głównie od lokalnych przedsiębiorców.

„Na co dzień towarzyszy nam poczucie odpowiedzialności za miejsce, w którym żyjemy, a w związku z tym szukamy rozwiązań sprzyjającym ochronie środowiska, które wykluczają lub znacznie ograniczają używanie plastiku. Mamy nadzieję, że wszystkie powyższe składowe   pozwolą docenić pełnię smaku produktów, z których korzystamy, oraz uświadomić, że zdrowe absolutnie nie oznacza nudne”. – mówią właściele.

Na co dzień towarzyszy nam poczucie odpowiedzialności za miejsce, w którym żyjemy.

Stacja Zero

Tworząc Stację Zero właściciele podjęli walkę z mitami na temat jedzenia mówiącymi, że zero cukru równoznaczne jest zeru przyjemności, jak i stereotypami społecznymi. Społecznymi, bo za konceptem stoi Fundacja „Celeste”, która zakłada aktywizację zawodową młodych osób, z różnych powodów wykluczonych społecznie.

Sprawdźcie ich na Facebook’u lub odwiedźcie na Pabianickiej 132, oczywiście przy zakochwaniu zasad bezpieczeństwa 😉

Kategorie:Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *