J

Jemy w Łodzi Food Fest 2022!

Już 9 wrzenia zaczyna się szósta edycja największego festiwalu kulinarnego w mieście, na który zapraszamy razem z Łódzkim Centrum Wydarzeń, Monopolis i firmą Bidfood Farutex. W tym roku mała zmiana formuły – mamy jeden motyw przewodni – Pasta&Kluchy!

Przed nami dziesięć dni makaronowej uczty – Jemy w Łodzi Food Fest będzie trwał od 9 do 18 września 2022. Będą makarony i kluseczki polskie, włoskie, azjatyckie i amerykańskie. A do tego wyjątkowe wydarzenia towarzyszące. Jak zawsze wszystkie festiwalowe dania zostały przygotowane specjalnie na tę okazję i nie zjemy ich na co dzień w łódzkich restauracjach. Czym tym razem szefowie kuchni zaskoczą gości?

​​

Festiwalowe dania

Prawie 40 festiwalowych restauracji i jeszcze więcej wyjątkowych dań (wybrane lokale przygotowały dwie propozycje, w tym jedną wegańską). To makaronowo-kluskowa podróż przez cały świat! – Mamy nasze łódzkie kluski żelazne i knedle, polskie cepeliny, kopytka, leniwe i pyzy (faszerowane żebrem), azjatycki ramen czy udon i oczywiście mocną włoską reprezentację – mówi Izabella Borowska z portalu Jemy w Łodzi. Restauracje zaszalały nie tylko z dodatkami (można tu między innymi wymienić stek z miecznika, farsz krewetkowy, wędzony ziemniak z syfonu czy puree marchewkowe), ale przede wszystkim z kształtami. Nie zabraknie tagliatelle czy lasagne, ale festiwal makaronów zobowiązuje, dzięki czemu spróbujemy takich propozycji, jak orecchiette, tortellacci, trofie czy tagliolini. Jak zwykle nie zabrakło też niecodziennych form podania, jak na przykład burger z kluskami śląskimi czy ciasteczkowe gnocchi podane na lodach z pistacjowym „pesto”.

Wydarzenia towarzyszące

Jemy w Łodzi Food Fest wyróżnia się spośród innych festiwali kulinarnych ilością wydarzeń towarzyszących. Oczywiście w tym roku wiele z nich dotyczy tematu makaronu. W studiu Book&Cook organizowane jest spotkanie, na którym uczestnicy przygotują danie z udonem, a w konkursie będzie można wygrać zaproszenia do manufaktury ramenu. Festiwal to świetna okazja do spotkania Klubu Kolacyjnego Jemy w Łodzi (to niezobowiązująca formuła spotkań przy wspólnym stole i wyjątkowym jedzeniu) – tym razem uczestników ugości sam Francesco Mameli z restauracji Trattoria Italiana w Monopolis i oczywiście nakarmi makaronami. Co ciekawe – będą też propozycje na słodko w lodowym bistro Milk, który wraz z Asią Banad z Posypane.pl odtworzy włoskie pasty w deserowych wersjach.

Na tym nie koniec. Wojciech Woźniak z TheTea.pl zabierze nas do magicznego świata jakościowych herbat, Bartosz Łataś uczyni to samo z whisky, a Wojciech Fiet z koktajlami. Muzeum Wódki w Monopolis udostępni nam swoje wnętrza na degustację kraftowych trunków, a KUSZ Productions nauczy, jak pięknie pokazać jedzenie na filmach kręconych smartfonem.

Więcej na jemywlodzi.pl

Kategorie:Wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *