B

Beerwall w uniejowskim Browarze Wiatr

Jedna ściana z piwem, dziesięć stanowisk i co najmniej kilkanaście niesamowitych połączeń smakowych – to wszystko czeka na Was w Browarze Wiatr w Uniejowie. Niedaleko Łodzi możecie sprawdzić się w roli barmana, który za pomocą magicznej karty, może obsłużyć sam siebie.

Chociaż Uniejów kojarzy nam się z rozgrzewającymi termami i basenami, od teraz do tej listy należy dodać beerwall w Browarze Wiatr. Browar wiatr to miejsce spotkań, które łączy zarówno strefę hotelową, jak i restauracyjną. W Browarze można spróbować piw, które są warzone według własnej receptury, ale także zjeść potrawy przygotowane na bazie regionalnych składników.

Piwo plasuje się na podium trunków, ponieważ jest najczęściej wybieranym alkoholem w Polsce, jak i na świecie. Ma ono swoją bogatą historię oraz tradycję warzenia. Browar Wiatr zadbał o to, by degustacja przybrała nieco inny, ciekawszy charakter.

Cały proces jest bardzo prosty. Przy barze dostajemy kartę (na wzór takiej do bankomatu) i doładowujemy ją na dowolnie wybraną przez siebie kwotę. Następnie wkładamy ją do wybranego nalewaka, a złoty trunek… leje się. Co ważne, najmniejsza kwota, za jaką można doładować kartę to złotówka (wtedy możemy spróbować 50 mililitrów piwa). Do wyboru mamy aż 10 stanowisk, więc możliwość nalania degustacyjnych porcji pozwala na spróbowanie wielu smaków, a następnie wybrania faworytów, z którymi udamy się już do stolika. Po każdym nalaniu wyjmujemy kartę, a na ekranie pojawia się informacja o pobranej kwocie, dostępnych środkach oraz ilości nalanego napoju.

Z goryczką, orzeźwiające, z nutami egzotycznych owoców – Browar Wiatr zadbał o to, by przy tej wyjątkowej ścianie nie można było się nudzić. Oprócz tego na gości czeka bogata oferta jedzeniowa. Między innymi do wyboru jest deska degustacyjna – zarówno w formie tradycyjnej, jak i dobrana specjalnie pod dane rodzaje piw tak, by podkreślić ich smak. A gdy trunki nieco uderzą do głowy, śmiało można skorzystać z pokoi hotelowych.

Zapraszamy do odwiedzin. Browar Wiatr czynny poniedziałek-czwartek 9-22, piątek-niedziela 9-23

Kategorie:Wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *