#

#NowyFineDining – WIELKI POWRÓT FESTIWALU!

Powraca najpopularniejsze wydarzenie autorskiej niezależnej sceny fine diningu. Festiwal pod hasłem #NowyFineDining poszuka odpowiedzi na pytanie, jaka jest tożsamość najwyższej sztuki restauracyjnej po pandemicznych doświadczeniach. Najwybitniejsi Szefowie Kuchni największych polskich miast (i nie tylko) zapraszają na pięciodaniowe doświadczenie w festiwalowej cenie 139zł (z Visa 30zł rabatu) w dniach 17.11–05.12. Ruszyły rezerwacje na www.FineDiningWeek.pl.

Polski fine dining odradza się w nowej postaci, a wraz z nim powraca najważniejsze wydarzenie sezonu #NowyFineDining. Tegoroczna edycja Festiwalu poświęcona jest nowej tożsamości i próbie zdefiniowania najwyższej próby kulinariów w Polsce. Po raz pierwszy w Festiwalu wezmą udział też restauracje, które najwyższy poziom restauracyjny i kulinarny reprezentują w bardziej codziennym wydaniu.

Pandemia spowodowała zerwanie z trendami, które jeszcze kilka miesięcy wcześniej stanowiły prawdziwą sensację. Pod wpływem zachodzących zmian Szefowie Kuchni i restauracje zaczęli poszukiwać nowej tożsamości i nowego miejsca na mapie kulinarnej i restauracyjnej, dokonując m.in. rekonstrukcji menu. Laboratoryjne modyfikacje ustąpiły miejsca fascynacji prostymi, naturalnymi składnikami najwyższej jakości. Do głosu dochodzi gotowanie zgodne z terroir i holistyczne spojrzenie na składniki. Przemiana zachodzi głównie w sferze produktów. Przestają liczyć się tylko najdroższe elementy. Fine dining dostosowuje do otoczenia ekonomicznego i obostrzeń, ale dynamicznie wróci do czasów rezerwacji stolika z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem – zaznacza Jacek Krawczyk, prezes Bocuse d’Or Poland. Nowy Fine Dining to przede wszystkim autorskie receptury, momenty i slowfoodowa celebracja. Na Fine Dining nie składają się tylko dania na talerzu, ale również przeżycia towarzyszące. Wszystko jest ze sobą spójne, tworząc integralne doświadczenie. To ukoronowanie pracy każdego Szefa Kuchni, ponieważ serwuje Gościom to, co ma najlepsze do zaoferowania – wyjaśnia Milena Kaszuba-Janus z „Nowości Gastronomicznych”.

#NowyFineDining to odkrycie świata najbardziej renomowanych restauracji typu fine dining z takich miast i regionów jak Kraków, Łódź, Poznań, Silesia, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław. W Festiwalu biorą udział zarówno restauracje postrzegane jako ekskluzywne, jak i te najzdolniejsze wśród postrzeganych jako codzienne. Najwybitniejsi Szefowie Kuchni z wiodących restauracji w kraju zaserwują Gościom autorskie pięciodaniowe menu spoza karty, w specjalnej festiwalowej cenie 139 zł (z Visa 30zł rabatu). Każdy z nich nadaje swojej twórczości kulinarnej niepowtarzalny, artystyczny wyraz. Atrakcyjność każdego doświadczenia powoduje, że wybór jednej restauracji nie należy do najłatwiejszych. Do każdego posiłku Goście otrzymają festiwalowy koktajl Martini Fiero & Kinley Tonic Water.

Organizatorzy wraz z Szefami Kuchni z ponad siedemdziesięciu najwybitniejszych restauracji przewidują ogromne zainteresowanie Festiwalem. Szacuje się, że w wydarzeniu weźmie udział nawet 15 tysięcy Gości! Dlatego warto już dziś dokonać wcześniejszej rezerwacji, aby zapewnić sobie dostęp do najlepszych stolików i najbardziej pożądanych restauracji w festiwalowych miastach. Wszystkie propozycje festiwalowych restauracji oraz oferowane przez nie menu znajdują się na stronie www.FineDiningWeek.pl. Partnerem transakcyjnym festiwalu jest marka Visa, dzięki której Goście skorzystają z rabatu -30zł.

Kategorie:Wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *