A

Alpejski Weekend w Łodzi!

W tym roku Jemy w Łodzi po raz pierwszy zaproszą gości do wspólnego biesiadowania na świeżym powietrzu. Motywem przewodnim pierwszego weekendu grudnia będą rozgrzewające dania i napoje.

Alpejski Weekend odbędzie się w dniach 3-5 grudnia (w piątek rozpocznie się o godz. 16.00). W wydarzeniu weźmie udział kilkanaście restauracji i kawiarni z Piotrkowskiej, które na pierwszy grudniowy weekend przygotują dla gości rozgrzewające dania i napoje. Będą gulasze, placem ziemniaczany, sznycel, włoski street food, winne i bezalkoholowe grzańce, gorąca czekolada, a nawet… smażone lody – mówi Agata Zarębska z portalu Jemy w Łodzi..

Organizatorami wydarzenia są: Łódzkie Centrum Wydarzeń i portal Jemy w Łodzi. Skąd pomysł? – Z alpejskich stoków, gdzie tuż po nartach turyści zatrzymują się w barach, by zjeść coś sycącego i wypić grzańca. Nierzadko takim spotkaniom towarzyszą imprezy z muzyką, a nawet tańcami – mówi organizatorka Izabella Borowska. W Łodzi również pojawią się dania i napoje znane z Francji, Austrii czy Włoch, ale nie ograniczamy oferty kulinarnej do Alp. Równie dobrze sprawdzi się polski żurek czy japońskie curry.

Alpejski Weekend będzie dodatkową atrakcją świątecznego jarmarku organizowanego przy ulicy Piotrkowskiej. Wszystkie potrawy będzie można zjeść zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Pomysł powstał z myślą o tych, którzy w obecnym okresie obawiają się odwiedzać lokale, ale organizatorzy liczą, iż spodoba się on łodzianom na tyle, iż zapoczątkuje zwyczaj wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, również w okresie zimowym.

Niektóre lokale przygotowały się do imprezy w specjalny sposób. W podwórku przy Piotrkowskiej 93 zostaną rozstawione food trucki i podgrzewacze, a goście będą się bawili przy muzyce, przed Breadnią (Piotrkowska 86) stanie oświetlony lampkami zimowy grill bar, przy którym będą przygotowywane wybrane dania i napoje, w niedzielę przy Piotrkowskiej 89 odbędą się zaś mikołajki organizowane dla dzieci z pogotowia opiekuńczego.

Na koniec jeszcze jedna niespodzianka. Jeśli Alpy, to oczywiście sporty zimowe. Wybrane restauracje, puby i kawiarnie przygotowały dla osób przebranych w stroje narciarskie specjalne niespodzianki i rabaty. Czas więc wyciągnąć grube swetry, kaski, a może nawet kijki czy snowboard – Piotrkowska czeka! 

Kategorie:Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *