J

Jemy w Łodzi Pizza Fest

Łódź kocha pizzę, o tym wiemy o lat. Dlatego podczas szóstej edycji festiwalu Jemy w Łodzi Food Fest spodziewamy się rekordowych odwiedzin lokali biorących udział w imprezie.

Nowy rok zaczynamy nowymi rekordami. W szóstej edycji Jemy w Łodzi Pizza Fest weźmie udział aż 37 lokali, a goście będą mieli do spróbowania 40 niepowtarzalnych pizz, których na co dzień nie znajdziemy w menu. Wydarzenie rozpocznie się 28 stycznia w piątek i będzie trwało 10 dni (do 6 lutego). Restauratorzy stanęli na wysokości zadania, nie tylko sięgnęli po interesujące receptury i niespotykane składniki, ale również przygotowali dla gości wydarzenia specjalne.

Festiwal pizzy to nie tylko propozycje rodem z Włoch – łódzkie lokale szukają inspiracji w kuchniach całego świata.

mówi Agata Zarębska, organizatorka wydarzenia z portalu Jemy w Łodzi.

Zacznijmy od ciasta. Poza cienką rzymską pizzą i tę neapolitańską, z puszystymi, wyrośniętymi brzegami, podczas imprezy spróbujemy również arabskich chlebków, flatbread, orkiszowego ciasta z makiem czy placka pszenno-szpinakowego. A co na wierzchu? Udziec barani, wędzona pierś kaczki, kurczak garam masala, wołowina bulgogi,

przegrzebki na palonym maśle, własnej produkcji pastrami, jagnięcina czy japoński brzuch chashu. Równie ciekawie, a często egzotycznie brzmią też bezmięsne dodatki. Po raz pierwszy w Łodzi będzie można spróbować na pizzy burraty wypełnionej bazyliowym pesto (po rozkrojeniu sos rozlewa się niczym wulkan), ciekawie brzmi również groszek ptysiowy w oleju sezamowym, kiszona kapusta podsmażana z cebulą na białym winie, pesto z liści rzodkiewek czy ser z tartych nerkowców. – Z roku na rok przybywa nam także całkowicie roślinnych dań. Tym razem lokale zaoferują 9 wegańskich pizz – mówi Izabella Borowska z Jemy w Łodzi.


Dzięki współpracy z partnerami, festiwal uatrakcyjnią wydarzenia towarzyszące. Współorganizatorem Jemy w Łodzi Pizza Fest 2022 jest Łódzkie Centrum Wydarzeń, głównym partnerem firma Bidfood Farutex, która dostarcza produkty spożywcze dla gastronomii, po raz pierwszy działania będzie też wspierać marka Pepsi Max. Najważniejszą atrakcją są warsztaty pizzy, które odbędą się w studiu kulinarnym Book&Cook. – Po raz pierwszy udało się do Łodzi ściągnąć szkoleniowców z certyfikowanej Accademia Pizzaioli, a uczestnicy będą pracować na prawdziwym piecu opalanym drewnem – dodaje Izabella Borowska. To wydarzenie kierowane zarówno dla zawodowców, jak i miłośników prawdziwej pizzy.

Na tym nie koniec. W restauracji La mia Fabbrica odbędzie się specjalna kolacja degustacyjna z pizzą w roli głównej, pizzeria Dzielna 43 przez jeden dzień będzie serwowała festiwalowy zestaw z pairingiem piwa, w którego skład wejdzie mini deska serów i wyjątkowa pizza z jagnięciną. Słodką atrakcję szykują również Otwarte Drzwi – tym razem będzie to rzadko spotykana pizza w wersji deserowej z czekoladą, owocami, piankami Marshmallows i polewą z karmelizowanego miodu i masła. Ponieważ Jemy w Łodzi Pizza Fest jest świętem rodzinnym, na dzieci w lokalach będą czekały małe i duże malowanki bazujące na festiwalowej grafice przygotowanej przez Igora Jankowskiego. Co więcej, będzie też można kupić kolekcjonerski plakat z wizerunkiem jednorożca zajadającego się pizzą.

Kategorie:Wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *